Japoński Metaplanet kupuje Bitcoiny warte 200 mln jenów, cena akcji rośnie o 60% m/m

Podczas szału zakupów bitcoinów łączne zasoby japońskiego Metaplanet przekroczyły 161 BTC. Cena akcji spółki wzrosła o 525% od początku 2024 roku.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Metaplanet ogłosił zakup 20,2 Bitcoinów o wartości 200 milionów jenów, zwiększając łączny stan posiadania do 161 BTC.
  • Akcje Metaplanet wzrosły o 61% w ciągu ostatniego miesiąca i o 525% od początku 2024 roku.
  • Niedawne osłabienie japońskiego jena sprawiło, że firmy takie jak Metaplanet zbliżyły się do Bitcoina.

Japońska spółka giełdowa Metaplanet jest na fali kupowania Bitcoinów! W nowym ogłoszeniu z dzisiaj, Metaplanet zadeklarował zakup 20,2 Bitcoinów o wartości 200 milionów jenów po średniej cenie zakupu wynoszącej 9 903 441 jenów (61 487 USD). Wraz ze wzrostem ceny Bitcoina aż do 63 500 USD, Metaplanet już czerpie zyski z dzisiejszego przejęcia.

MetaPlanet na fali zakupów Bitcoinów

Czerpiąc z podręcznika MicroStrategy, Metaplanet w ciągu ostatnich dwóch miesięcy był na fali przejęć Bitcoinów. Firma ogłosiła również sprzedaż obligacji o wartości 7 milionów dolarów w czerwcu, aby kupić Bitcoiny z wpływów.

Dzięki dzisiejszemu przejęciu, całkowite zasoby Bitcoinów Metaplanet wynoszą obecnie 161 BTC, co stanowi 1,65 miliarda jenów przy średniej cenie zakupu wynoszącej 10 231 438 jenów za BTC (63 535 USD). Wygląda na to, że podążając śladami MicroStrategy, Metaplanet może również osiągnąć wyczyn posiadania Bitcoina o wartości 1 miliarda dolarów w nadchodzących latach.

Niedawny zwrot w kierunku przyjęcia strategii Bitcoin przez Metaplanet ma miejsce w kontekście słabnącego japońskiego jena. W ubiegłym tygodniu jen osiągnął najniższy poziom 160,8 jenów w stosunku do dolara amerykańskiego, najsłabszy poziom od 1986 roku. Decyzja Banku Japonii w sprawie polityki pieniężnej jeszcze bardziej zepchnęła jena na nowe minima w stosunku do dolara amerykańskiego. Ponieważ lokalna waluta traci swoją siłę nabywczą, coraz więcej firm może dążyć do przyjęcia strategii Bitcoin w Japonii.

Wzrost cen akcji o 61%

W ciągu ostatniego miesiąca akcje Metaplanet (TYO: 3350) zyskały oszałamiające 61%, przekraczając 100 JPY w momencie publikacji. Od początku 2024 r. cena akcji Metaplanet wzrosła o oszałamiające 525%. Jest to dokładnie replika tego, jak akcje MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) zachowywały się po przejęciu Bitcoina.

Tak więc, jeśli cena Bitcoina odbije się od tego miejsca, wyzwalając rajd do 100 tysięcy dolarów, możemy spodziewać się dalszego wzrostu akcji Metaplanet do nowych szczytów. Jedno jest pewne, korporacje zaczęły doceniać znaczenie Bitcoina jako środka przechowywania wartości i zabezpieczenia przed spadkiem wartości fiat. Co więcej, spada również zaufanie do tradycyjnych funduszy inwestycyjnych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *