Dyskonto Grayscale’s ETHE do NAV osiąga najniższy poziom od 2021 r. w obliczu rosnącego optymizmu co do zatwierdzenia Ethereum ETF

  • Dyskonto Grayscale Ethereum Trust (ETHE) do wartości aktywów netto (NAV) spadło do najniższego poziomu od grudnia 2021 roku.
  • Dyskonto osiągnęło wczoraj -6.7% w związku z rosnącym oczekiwaniem na zatwierdzenie ETF Ethereum w Stanach Zjednoczonych.

Ethereum w skali szarości
ETH -2,64%
Trust (ETHE) zmniejszył dyskonto do wartości aktywów netto (NAV) do najniższego poziomu od ponad dwóch lat w związku z nowymi optymistycznymi perspektywami zatwierdzenia przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd funduszu giełdowego spot etheru.

Dyskonto do NAV wskazuje, o ile niższa jest cena rynkowa każdej akcji w porównaniu do wartości eteru, który reprezentuje. Spadł on do -6,7% przed wczorajszym zamknięciem rynku – najniżej od grudnia 2021 r., według danych YCharts.

Zmniejszające się dyskonto można uznać za miernik prawdopodobieństwa zatwierdzenia ETF Ethereum, a inwestorzy najwyraźniej kupują przecenione akcje przed potencjalną konwersją ETF – tak jak miało to miejsce w przypadku Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) przed jego konwersją na ETF w styczniu.

Ethereum Bitcoin Trust handluje z dyskontem, ponieważ akcje nie mogą być obecnie wykupione, co oznacza, że jedyną opcją dla akcjonariuszy jest sprzedaż ich innym potencjalnym nabywcom. Jednak w przeszłości był on przedmiotem obrotu z premią do czasu kryzysu kredytowego w kryptowalutach w 2021 roku. ETHE zarządza obecnie aktywami o wartości 10,9 mld USD.

Analitycy zwiększają szanse na zatwierdzenie ETF Ethereum spot

Na wczorajszym zamknięciu rynku akcje ETHE były notowane na poziomie 32,76 USD, zgodnie z Trading View. Grayscale Ethereum Trust wzrósł w tym tygodniu o 41,2% w porównaniu do 22,9% dla samego eteru po tym, jak analitycy Bloomberg ETF Eric Balchunas i James Seyffart dramatycznie podnieśli swoje szanse na zatwierdzenie ETF Ethereum z 25% do 75% w dniu 20 maja, zmieniając szeroki konsensus rynkowy.

W piątek dyskonto ETHE do NAV wynosiło -20,5%, a po wiadomościach gwałtownie spadło i w poniedziałek zamknęło się na poziomie -11,8%.

Nagła zmiana nastąpiła wśród oznak 180 ze strony SEC, powiedział Balchunas – a kryptowaluty stają się coraz bardziej kwestią polityczną. SEC poprosiła jedynie o drobne aktualizacje ważnych formularzy 19b-4 dla potencjalnych funduszy ETF typu spot Ethereum, poinformowało we wtorek źródło The Block. Balchunas dodał, że zatwierdzenie tych formularzy może nastąpić już dziś.

Usunięcie nagród za obstawianie wydaje się być kluczowe w tym procesie, a Grayscale podąża za innymi firmami, eliminując we wtorek cały język obstawiania ze swojej propozycji spot Ethereum ETF.

SEC ma kluczowe terminy w czwartek i piątek, aby zdecydować, czy zatwierdzić wnioski o fundusze ETF typu spot Ethereum złożone odpowiednio przez VanEck i Ark Invest. Hashdex, Invesco, Fidelity, BlackRock, Franklin Templeton i Bitwise są również wśród kandydatów do ETF Ethereum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *