Cena Dogecoina przygotowuje się na wzrost do 0,32 USD, ponieważ wieloryby zgarniają 10 mld DOGE

Cena Dogecoina zmaga się obecnie z niedźwiedzim trendem, utrzymując się powyżej 0,16 USD, jednak analityk kryptowalut Ali Martinez zasugerował potencjalny wzrost do 0,32 USD, jeśli kluczowy poziom oporu zostanie przełamany.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • Cena Dogecoina znalazła się w trendzie spadkowym, napotykając kluczowy opór.
  • Ali Martinez, analityk kryptowalut w X, zasugerował, że Dogecoin ma potencjał, by wzrosnąć do 0,32 USD w bieżącym cyklu.
  • Zwrócił uwagę na krytyczny zakres oporu, który odpowiada za akumulację ponad 10 miliardów tokenów DOGE.

Dogecoin (DOGE), popularna kryptowaluta inspirowana memami, zmaga się obecnie ze znacznymi stratami pomimo niedawnego wzrostu ceny powyżej 0,16 USD. Analitycy kryptowalut są jednak optymistyczni co do przyszłej trajektorii DOGE. Ali Martinez, popularny analityk kryptowalut, spodziewa się podwojenia ceny Dogecoina w bieżącym cyklu.

Prognoza ceny Dogecoin autorstwa Ali Martinez

Obecnie DOGE stoi w obliczu kluczowego oporu między 0,166 a 0,171 USD, według analityka kryptowalut. Co więcej, opór ten przypisuje się około 75 500 adresom, które nabyły blisko 10 miliardów DOGE w tym przedziale cenowym. Według Martineza tworzy to istotną barierę dla ruchu w górę.

Co więcej, jego analiza sugeruje, że jeśli Dogecoin zdoła z powodzeniem przebić się przez tę strefę oporu, ma potencjał, by doświadczyć ogromnego rajdu. Martinez spodziewa się 100% wzrostu ceny Dogecoina. Ponadto zauważył, że kolejny znaczący poziom oporu został zidentyfikowany w okolicach 0,322 USD.

Oznacza to, że gdy DOGE przekroczy poziom 0,171 USD, może potencjalnie podwoić swoją wartość. Podczas gdy nagromadzenie tak dużej ilości DOGE w przedziale od 0,166 do 0,171 USD wskazuje na duże zainteresowanie i inwestycje ze strony znacznej liczby posiadaczy, co czyni ten poziom kluczowym do obserwowania.

Dogecoin, który zaczynał jako żart, stał się jednym z najczęściej omawianych aktywów cyfrowych w przestrzeni kryptowalut. Co więcej, wybitne osobistości, takie jak Elon Musk, wielokrotnie popierały DOGE, znanego również jako King of Meme Coins.

Spadki cen DOGE

Pomimo rosnącego optymizmu wokół memowej monety, cena Dogecoina jest na minusie. W chwili pisania tego tekstu kryptowaluta DOGE była notowana na poziomie 0,1646 USD, co oznacza spadek o 3% we wtorek, 28 maja. W międzyczasie największa moneta memowa mogła pochwalić się wyceną rynkową w wysokości 23,77 miliarda dolarów. Jednak wolumen obrotu DOGE wzrósł o 36,02% do 1,55 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin.

Z drugiej strony, według Coinglass, zlikwidowano znaczące długie pozycje Dogecoina o łącznej wartości 2,15 miliona dolarów. W związku z tym można spodziewać się przedłużonego trendu spadkowego z powodu wyprzedaży, zanim bariera oporu zostanie ostatecznie przełamana. Co więcej, otwarte zainteresowanie kontraktami terminowymi DOGE spadło o 4,17% do 1,01 mld USD.

Obecnie wartość Relative Strength Index (RSI) dla Dogecoina wynosi 53,79. Oznacza to, że aktywa cyfrowe nie są w tym czasie wykupione ani wyprzedane. Według danych Trading View, cena Dogecoina jest znacznie wyższa niż 100-dniowa i 10-dniowa średnia krocząca EMA wynosząca odpowiednio 0,14791 i 0,16402. Sugeruje to wzrostowy trend zarówno w krótkim, jak i długim terminie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *