Breaking: Bitcoin spada po tym, jak dane o zatrudnieniu w USA podsycają obawy Fed o obniżkę stóp procentowych

Dane o zatrudnieniu pokazały, że w maju w Stanach Zjednoczonych przybyło 272 000 miejsc pracy, czyli więcej niż oczekiwał rynek, podczas gdy stopa bezrobocia wzrosła do 4%. Bitcoin spada po raporcie.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

  • W maju w USA przybyło 272 tys. miejsc pracy, przekraczając oczekiwania rynkowe i komplikując nadzieje na cięcie stóp procentowych przez Fed.
  • Stopa bezrobocia wzrosła w maju do 4%, przekraczając oczekiwane 3,9%, prezentując mieszane sygnały ekonomiczne.
  • Cena bitcoina spada po opublikowaniu solidnych danych o zatrudnieniu w USA w maju.

Najbardziej oczekiwane w tym tygodniu dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych pokazały, że w maju przybyło 272 000 miejsc pracy, czyli więcej niż oczekiwał rynek. W międzyczasie rynek z niecierpliwością czekał na dane o zatrudnieniu, aby uzyskać potencjalne wskazówki dotyczące bieżącej kondycji rynku pracy. Warto zauważyć, że te zestawy danych są uważnie obserwowane przez inwestorów, aby zrozumieć obecną kondycję gospodarczą i zdecydować o perspektywach stóp procentowych.

Spojrzenie na dane o zatrudnieniu w USA

Według danych Bureau of Labor Statistics, w maju w Stanach Zjednoczonych przybyło 272 000 miejsc pracy, po dodaniu 175 000 miejsc pracy w poprzednim miesiącu. Warto zauważyć, że stopa bezrobocia wzrosła do 4% w porównaniu z poprzednim miesiącem i była wyższa od oczekiwań rynkowych na poziomie 3,9%.

Z drugiej strony, płace godzinowe w USA wzrosły w maju o 0,4%, po wzroście o 0,2% w poprzednim miesiącu. Warto zauważyć, że inwestorzy z niecierpliwością czekali na te dane o zatrudnieniu, aby uzyskać wskazówki dotyczące potencjalnych decyzji o obniżce stóp procentowych przez Rezerwę Federalną.

W międzyczasie eksperci rynkowi stwierdzili, że nieoczekiwanie solidne dane o zatrudnieniu poza rolnictwem mogły osłabić nadzieje na przyjęcie przez Fed gołębiego stanowiska w planach obniżki stóp procentowych. Teraz, gdy dane o zatrudnieniu poza rolnictwem odnotowują silny wzrost, może to osłabić nastroje rynkowe. Jednak wyższe dane o bezrobociu malują kontrastujący z nimi obraz.

Zwykle wyższa stopa bezrobocia wraz z niższymi danymi o zatrudnieniu poza rolnictwem zwykle poprawiają nastroje rynkowe.

Czy Bitcoin osiągnie nowy szczyt?

Dane o zatrudnieniu w Stanach Zjednoczonych przedstawiają mieszany obraz, zarówno stopa bezrobocia, jak i zatrudnienie poza rolnictwem wzrosły w maju. Teraz, patrząc na ostatnie wyniki rynku kryptowalut, wydaje się, że najnowsze dane o zatrudnieniu wpłynęły na nastroje traderów.

Wraz z ostatnią decyzją EBC o obniżeniu stóp procentowych, wzrosły oczekiwania na podobny krok ze strony amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Wydaje się jednak, że wraz z najnowszym raportem o zatrudnieniu w USA nastroje uległy zmianie.

Teraz rynek będzie bacznie obserwował kluczowe dane inflacyjne w przyszłym tygodniu, w tym amerykański wskaźnik cen konsumpcyjnych (CPI) i wskaźnik cen producentów (PPI). Ponadto jedno z najważniejszych wydarzeń przyszłego tygodnia, decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, odegra ważną rolę w kształtowaniu nastrojów rynkowych.

Po danych o zatrudnieniu rentowność 10-letnich obligacji USA wzrosła o 3,32% do 4,421, podczas gdy indeks dolara amerykańskiego wzrósł o 0,56% do 104,630 USD. Jednak najnowszy raport Departamentu Pracy spowodował spadek ceny Bitcoina z 24-godzinnego maksimum wynoszącego około 72 000 USD do 70 875,25 USD w ciągu zaledwie kilku minut. Niedawny spadek ceny BTC pokazał, że najnowsze dane wpłynęły na apetyt inwestorów na ryzyko.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *